Кібератака на держоргани України: Microsoft каже про масштабне пошкодження серверів й знищення данихЦентр розвідки загроз Microsoft (MSTIC) виявив замасковане під програми-здирники шкідливе програмне забезпечення, яке використовувалося при хакерській атаці на урядові мережі України. ПЗ втрутилося в роботу жорстких дисків заражених пристроїв.

Об этом сообщает Корупция Ру


Про це повідомляє сайт Microsoft.


У компанії розповіли, що вперше виявили це шкідливе програмне забезпечення 13 січня 2022 року. Воно замасковане під програму-вимагач, проте призначене не для отримання вигоди, а для виведення з ладу пристроїв, на які націлене.


Шкідливе ПЗ вже виявлено у десятках постраждалих систем, проте їх кількість може збільшитися під час продовження розслідування.У переліку заражених – системи державних органів, некомерційних організацій та інформаційно-технологічних компаній в Україні.


У Microsoft додали, що поки не знайшли значної схожості хакерів, які атакували Україну, з іншими групами кіберзлочинців, яких відстежує компанія.


Microsoft передала свої висновки постраждалим організаціям а також урядовим установам у США та у інших країнах.


Зловмисне програмне забезпечення, як виявив MSTIC, знаходиться в різних робочих каталогах пристроїв, і часто має назву stage1.exe, воно перезаписує основний завантажувальний запис (Master Boot Record, MBR — частина жорсткого диска, яка повідомляє комп’ютеру, як завантажити операційну систему) у системах-жертвах із записом про викуп.


"Враховуючи масштаби вторгнення, MSTIC не може оцінити наміри виявлених деструктивних дій, але вважає, що ці дії становлять підвищений ризик для будь-якого державного органу, некомерційної організації чи підприємства, що знаходиться або має системи в Україні.


Перезапис MBR є нетиповим для кіберзлочинних програм-вимагачів. Насправді повідомлення про програму-вимагач є хитрістю, і зловмисне програмне забезпечення знищує MBR і вміст файлів, на які націлене" — йдеться у повідомленні.


Нагадаємо: після кібератаки на сайти українських міністерств американські експерти попередили про можливі серйозніші атаки, які можуть порушити життя простих українців.


Нагадаємо, що ліцензує програмний продукт, що використовується державними органами, і мусить слідкувати за безпекою його функціонування Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України. Яка, вочевидь, не виконую покладених на неї функцій.


«Аргумент»

Источник: Криминальная Россия